.com

css menu builder by Css3Menu.com

menu drop down by Css3Menu.com


Sponsorzy wyjazdu AM PaSO

Kalisz 2019

Polonia nie zawiodła! Udany radioton Akademii Muzyki PaSO
W dniach 15 i 16 maja odbył się na antenie Radia Polski FM 92.7 radioton na rzecz Akademii Muzyki i Paderewski Symphony Orchestra. Celem było zgromadzenie $170 tys. na remont budynku przy 5400 N. Lawler Ave. w Chicago, który wkrótce będzie nową siedzibą szkoły i orkiestry. Radioton był częścią szeroko zakrojonej kampanii prowadzonej także w internecie, w formie aukcji oraz na stronie GoFundMe.
W piątkowym programie Wietrznego Radia prowadzonym przez Janusza Bosowskiego oraz w sobotnim Radiu Dla Ciebie Zygmunta Rygla pojawiło się wielu gości.
Radioton zainaugurowała Konsul Rzeczpospolitej Polskiej w Chicago, Małgorzata Bąk Guzik, która podkreśliła cenny wkład PaSO w edukację naszych dzieci i promocję kultury polskiej w Chicago. Potwierdziła też fakt dofinansowania projektu nowego budynku przez MSZ dotacją wysokości 300 tys. złotych. Studio odwiedzili liderzy polonijnych organizacji, z którymi PaSO i Akademia współdziałają od wielu lat: Frank Spula - Prezes Związku Narodowego Polskiego, Ewa Koch - Prezes Zrzeszenia Nauczycieli Polskich, Dr. Kornelia Król reprezentująca Związek Lekarzy Polskich w Ameryce, Małgorzata Kot - Dyrektor Muzeum Polskiego, a także Izabella Osika z Biblioteki Publicznej im. Heralda Washingtona.

Z apelem do słuchaczy zwrócili się obecni w studio członkowie Zarządu PaSO: Aneta Tomaszkiewicz, Mario Machnicki, Adam Kamieniak, Barbara i Ludwik Marchwicki, Bogna Solak, Izabella Roman, Kornelia Król, Ewa Turowska.

Akcję wsparli solidarnie artyści: Bogdan Łańko, aktor, dyrektor Kabaretu Bocian, który nie tylko promował radioton na antenie radia WPNA 1490, ale także przeprowadził zbiórkę pieniędzy wśród widzów swojego spektaklu, Janusz Stokłosa – związany wieloletnią współpracą z PaSO kompozytor, twórca słynnego musicalu Metro, dyrektor warszawskiego Teatru Studio Buffo dołączył  telefonicznie z Warszawy, Joanna Szepelawy – pianistka, pedagog, organizator konkursów pianistycznych, Karolina Baran – utalentowana wokalistka, której liczba fanów nie tylko w Chicago rośnie błyskawicznie, Agata Paleczny – aktorka, dyrektor Warsztatów Teatralnych Little Stars, Grażyna Auguścik, znana wokalistka jazzowa, z Wiednia połączył się ze studiem popularny piosenkarz Patrizio Buanne. Pojawił się w studio także szcególny gość: Paweł Wawrzecki, popularny aktor Teatru Kwadrat, który przywiózł na radiową aukcję podwójne zaproszenie VIP na spektakl sławnego warszawskiego Teatru. Publiczność chicagowska zna Artystę nie tylko z filmu, TV, czy spektakli teatralnych. Kilka lat temu Paweł Wawrzecki wystąpił na scenie Copernicus Center z młodzieżową orkiestrą AM PaSO, w gorąco przyjętym przez młodych widzów spektaklu Koziołek Matołek Kornela Makuszyńskiego.
O wyzwaniach i radościach nauki muzyki opowiedzieli uczniowie i absolwenci oraz rodzice, a także pedagodzy Akademii.

Nie zawiedli ludzie czynu – właściciele firm zaangażowanych na placu budowy. Marcin Kondek właściciel ENCORE Gallery, podjął się wykończenia łazienek i powierzchni podłóg w wybranych pomieszczeniach szkoły. Projekt wspiera Fundacja TUBADZIN, którą Firma reprezentuje w Ameryce. Mario Machnicki, właściciel firmy Restoration by Marion, Inc.  która udzieliła specjalnych zniżek na prace konserwatorskie, zapewnił o doskonałym stanie budynku szkoły. Tomasz Startek, właściciel firmy Star-Tech Glass, Inc. wymieni za specjalną cenę wszystkie okna na nowoczesne - dźwiękoszczelne, a na radiowej antenie podarował szkole piękne wejście – frontową ścianę hallu budynku. Adam Kamieniak, szef firmy marketingowej And Agency, przywiózł do studia niezwykły podarunek –  wynalazek „ery covidowej”, amerykańskiej firmy IVP (Integrated Viral Protection) – wirusobójczy filtr powietrza usuwający z pomieszczeń 99,99% wszelkich wirusów! Przenośny mały model R1 działał w studiu podczas całego radiotonu. Taki nowoczesny system filtrów będzie wbudowany w obwód wentylacyjny szkoły - CEO firmy poinformował o tym na antenie radiowej w połączeniu telefonicznym z Kataru. To nie wszystko: system oczyszczania wody pitnej  podarawała szkole firma Karola Dołęgi ProEcoLife, meble wartości $3 tys. przekazali Anna i Marek Kowalczyk, właściciele IDEA Furniture; inna firma, która chce pozostać anonimowa,  wykona dla szkoły szafy i półki do biblioteki. Meble do kuchni – również za specjalną cenę wykona firma Piotra i Katarzyny Gawron - Ikon Interiors Defined.

Specjalną atrakcją radiotonu były pełne emocji aukcje w studio: prowadzący sobotni program Zygmunt Rygiel wylicytował na $1400 najnowszy model roweru polskiej marki WIGRY, podarowany przez Radio PolskiFM, na $5100 koszulkę Roberta Lewandowskiego (donacja od Marcina Kondka, ENCORE Gallery), $500 udało się uzyskać za tort bezowy upieczony własnoręcznie przez znaną także z kulinarnego talentu Joannę Szepelawy oraz $480 za bilety do Teatru Kwadrat.

Radioton zakończył się loterią. Wśród wszystkich osób, które złożyły donację zostały rozlosowane cenne nagrody.

Udało się uzyskać wspaniały rezultat: 65.857 dolarów oraz wyposażenie i usługi podarowane przez sponsorów.
Dziękujemy redaktorom Radia Polski FM: Zygmuntowi Ryglowi, Maćkowi Baranowi i Januszowi Bosowskiemu za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki funduszy na antenie radia oraz za daleko idącą pomoc i wsparcie kampanii.
Dziękujemy rodzicom Akademii dyżurującym przy telefonach oraz pomagającym w organizacji wydarzenia. Dziękujemy mediom polonijnym: Dziennikowi Związkowemu, Tygodnikowi Express, Tygodnikowi Program, Monitorowi, Tygodnikowi Super Express, Zrzeszeniu Nauczycieli Polskich w Ameryce i polonijnym szkołom oraz społeczności internetowej za promocję naszej kampanii.
Dziękujemy sponsorom aukcji i loterii.

Gorące podziękowania kierujemy do wspaniałych słuchaczy Radia Polski FM i wszystkich osób, które wsparły kampanię, za hojność i zrozumienie roli sztuki oraz potrzeby artystycznej edukacji naszych dzieci i młodzieży.

Strona GoFundMe jest aktywna pod hasłem PaSO New Building Fund. Pozostalo do zebrania $30 tys. Nadal można dołączyć do tej szlachetnej akcji – będziemy wdzięczni za każdą donację.

Paderewski Symphony Orchestra i PaSO Music Academy są Organizacjami Not for Profit, Tax Exempt. Wszystkie donacje podlegają odpisowi podatkowemu.


Barbara Bilszta
Dyrektor Genaralna PaSO


....

,

 

 

   

Copyrights by Paderewski Symphony Orchestra