Home PaSO ........Kup bilet - Kosciol Sw Trojcy .........Kup bilet - Kosciol Sw Wojciecha

Grafiki sali i ceny biletow

Amerykańska Premiera!

MSZY F-DUR

Ksiecia JÓZEFA MICHAŁA KSAWEREGO PONIATOWSKIEGO

 

Niezwykle piękna Msza F-dur, cudem odkryte i ocalone dzieło autorstwa księcia Józefa Poniatowskiego, bliskiego krewnego ostatniego króla Polski, uważana była za zaginioną. Kilka lat temu przypadkiem odkryto wyciąg fortepianowy w bibliotece w Yale.

Wspaniełe romantyczne dzieło  powstało w Paryżu, ok. 1867 roku, urzeka piękną melodyką włoskiego belcanta, zachwyca mistrzostwem warsztatu kompozytora. Wymagające i przepiękne sola, z rozmachem nakreślone chóry, przemyślana, doskonała konstrukcja świadczą zarówno o talencie, jak i wysokim wykszałceniu muzycznym kompozytora.

Partia orkiestry – niezwykle efektowna – doskonale współdziała z głosami solistów i chóru tworząc dzieło spójne, o wielkiej sile wyrazu. Przystępne dla każdego słuchacza, daje głębię przeżyć, radość i satysfakcję, jak wszystko, co w sztuce jest owocem prawdziwego natchnienia, talentu i umiejętności.

Dzięki staraniom Zakonu Kawalerów Maltańskich oraz Polish Heritage Society of United Kingdom utwór został wykonany w czerwcu 2015 w Kaplicy Westminsterskiej w Londynie.

Msza F-Dur J.M.K. Poniatowskiego
YouTube

3 czerwca, 2017
godz. 18.00

Kościół Św. Wojciecha
1650 W 17th St,
Chicago


_______________________

4 czerwca, 2017
godz. 18.00

Kosciół Św. Trójcy
1118 N. Nobel Ave.
Chicago IL

Po tym wykonaniu Instytut Rozwoju Kultury Polskiej podjął się orkiestracji i promocji dzieła, planując serię wykonań w krajach Europy i Ameryki. Już kilka miesięcy później odbyło się prawykonanie w pełnej blasku oprawie orkiestrowej, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.Msza uświetniła także Krakowskie Dni Młodzieży w 2016, była gorąco przyjęta we Lwowie, wkrótce będzie wykonana w Rzymie i w Lizbonie, a 11 listopada 2017 zabrzmi w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, jako główne wydarzenie obchodów 99 Rocznicy Odzyskania Niepodlegości Polski.

 

 

Grafik sali i ceny biletow
Kosciol Sw Wojciecha

Grafik sali i ceny biletow
Kosciol Sw Trojcy

Paderewski Symphony Orchestra

5844 N. Milwaukee Ave
Suite 201-207Chicago IL 60646

773 467 9000
paso.office@gmail.com

 

KUP BILET Kosciol Sw Trojcy niedziela 4 Maja godzina 18

 

Kup bilet Kosciol Sw Wojciecha - sobota 3 Maja godzina 18.00 

 

   

 

Copyrights by Paderewski Symphony Orchestra